Kaip paciento atsiliepimą paversti įtaigia, užburiančia istorija? – Herojaus kelionė

Vertimas iš Sam Peek: The Hero’s Journey Guide to Creating Irresistible Patient Testimonials

Kuriuo atsiliepimu potencialus Jūsų pacientas patikės labiau?

1)„Daktaro Smito klinikos personalas yra nuostabus! Iš tiesų, ten dirbantys specialistai yra labai malonūs ir šiltai priimantys. Ačiū už viską!“

2)“Pirmas patyrimas, kurį turėjau su Daktaro Smito kabineto personalu, buvo kai skubėjau į vizitą dėl veido užpildo. Paskambinau Stefani pranešti, kad mano mašina sugedo (Dr.Smitas buvo už 10 mylių) ir kad ruošiuosi išsikviesti taksi. Tačiau Stefani pasakė:“Kaip tik ruošiuosi pietų pertraukai, gal tave paimti?“ Negalėjau tuo patikėti! Ji pasirodė su pritrenkiančiu rožiniu Volkswagen Beetle, o aš savo sugedusį sedaną palikau kitoje kelio pusėje ir įšokau vidun. Ji netgi pavaišino mane pietumis! Geriausias personalas koks tik gali būti! Myliu jus visus!“

Regis, paprasta nuspręsti, kuris atsiliepimas įtaigesnis? Tačiau kodėl? Abu atsiliepimai empatiškai giria Dr. Smito darbuotojus, argi ne?

Antrasis atsiliepimas įtaigesnis už pirmąjį, nes moksliškai įrodyta, kad pasakojimai sužadina pirmines žinias, sukelia emocijas, pateikia detalesnę informaciją, pagerina supratimą bei atmintį taip, ko paprastas pasisakymas ar faktai negali padaryti.
Istorijos gerina loginį mąstymą. Jos mus sujungia (jaučiame empatiją) bei yra svarbi priemonė, padedanti suvokti gyvenimą.

Mes “mąstome, suvokiame, įsivaizduojame, sąveikaujame, darome moralinius pasirinkimus atsižvelgiant į pasakojimo struktūrą”, – teigia Michele L. Crossley, “Naratyvinės psichologijos” autorė.
Deja, daugelio pacientų atsiliepimai primena pirmąjį pavyzdį: tuščius teiginius bei faktus ir jokių istorijų.
Kas padaro istorijas dar labiau pastebimas, tai gebėjimas hipnotizuojančiai užburti skaitytoją (ar žiūrovą): “Nesvarbu, kad ir kaip sutelktume dėmesį, nesvarbu, kokie užsispyrę bebūtume, mes neįstengtume atsispirti kitų pasaulių traukai”, – teigia Jonathan Gottschall, “Gyvūnai, pasakojantys istorijas” autorius.
Abejojate? Paskaitykite šią ištrauką:

“Mano sesuo turėjo ypatingą būdą pjaustyt mums duoną su sviestu, kuris niekad nekito. Pirmiausiai kaire ranka ji tvirtai prilaikydavo duoną ties prijuostės viršutine dalimi – kur kartais galėjai rasti smeigtuką ar adatą, vėliau atsidurdavusią mūsų burnose. Po to ji peiliu paimdavo šiek tiek sviesto (ne per daug) ir užtepdavo jį ant kepalo vaistininkui būdingu būdu lyg darytų aptepą: naudodamasi abejomis peilio pusėmis tekštelnančiu vikrumu padailindavo ir palygindavo sviestą ant duonos kriaukšlio. Paskui ji sumaniai nuvalydavo peilį į aptepo kraštą, atpjaudavo labai storai ratuku aplink duoną: ir galiausiai, padalindavo į dvi dalis – viena atitekdavo Joe, kita – man”.
Charles Dickens “Didieji lūkesčiai”

Leiskit spėti…

Antroje eilutėje stebėjote duonos trupinius krentančius nuo duonos kepalo, Pipo sesei jį kruopščiai prisispaudus prie senos prijuostės; ketvirtoje eilutėje nusivaipėt (netgi išsižiojot), kai matėt adatą iš jos prijuostės įstringant kepale, nepastebimai; o paskutinėje eilutėje stebėjote tobulai sviestu užteptą pusę duonos riekės lėtai slenkant pietų stalu link Pipo lėkštės – ne viliantis, o meldžiantis, kad riekelėje nebūtų adatos.

Ar ne tiesa? Istorijoms neįmanoma atsispirti!

Į istorijas visuomet atkreipiame dėmesį.

Štai kodėl Jūsų pacientų atsiliepimus (kuriuose pateikiami trumpi pasisakymai ir faktai) būtina sukurti pacientų pasakojimus, padarančius Jūsų pacientus savo pačių istorijos herojais.

Šiame vadove išskirsiu kiekvieną herojaus pasakojimo struktūros etapą – “žingsnis po žingsnio” šabloną, kaip sukurti visa keičiančią istoriją.

Netrukus atskleisiu, kaip suderinti kiekvieną herojaus kelionės etapą prie paciento kelionės ir pasakojimui suteikti gyvumo, panaudojant penkis archetipinius siužetus bei pamokymus.

1. Ieškojimas
2. Pabaisos įveikimas
3. Kelionė ir Sugrįžimas
4. Iš Skurdžiaus į Turtuolį
5. Atgimimas

Kai baigsite, turėsite ne tik realaus gyvenimo pavyzdžių ir atsisiunčiamus pacientų klausimynus kiekvienam iš penkių herojaus kelionės siužetų, bet taip pat turėsite visą informaciją, kurios reikia kuriant paciento pasakojimus – tai nutiesia emocinį tiltą tarp Jūsų potencialaus paciento ir pajamų.

Pradėkime…

Herojaus kelionė: Istorijos pasakojimo struktūra

1949 metais, Joseph Campbell, amerikiečių rašytojas ir mitologas, išleido knygą “Herojus su Tūkstančiais Veidų”. Joje jis palygino antikinius pasakojimus–apimančius visas kultūras ir laikotarpius – ir iš jų išskyrė bendrą, pasikartojančią pasakojimo struktūrą ir pavadino ją herojaus kelione.
Naudodamasis 17 žingsnių, Campbell aprašė pasakojimo struktūrą tokią pat, kokią atrado egzistuojančią Senovės Mesopotamijos mituose ir pasakose :

“Herojus išdrįsta išeiti iš kasdieninio pasaulio į stebuklų pilną pasaulį, kuriame susiduria su pasakiškomis jėjomis ir iškovoja lemiamą pergalę: vėliau herojus sugrįžta iš paslaptingų nuotykių su galia suteikti malonę/palaimą savo artimajam.” Joseph Cambell

I.Išvykimas
1. Kvietimas leistis į nuotykį
2. Nesutikimas
3. Antgamtiška pagalba
4. Peržengiant ribą
5. Banginio Pilvas
II. Supažindinimas
6. Bandymų Kelias
7. Susitikimas su Deive
8. Moterų vilioklių įvaizdis
9. Išpirka iš tėvo
10. Garbinimas
11. Paskutinė malonė
III. Sugrįžimas
12. Nesutikimas sugrįžti
13. Stebuklingas Skrydis
14. Išsigelbėjimas
15. Peržengiant Sugrįžimo Slenkstį
16. Dviejų Pasaulių Šeimininkas
17. Laisvė Gyventi

Nepaisant kritikos (daugiausiai dėl didesnio palankumo vyrams nei moterims bei per didelio apibendrinimo), herojaus kelionės koncepcija vystėsi tapdama autorių ir scenaristų įkvėpimo šaltiniu. Vienas iš jų –  George Lucas, kuris pastatė „Žvaigždžių Karų“ imperiją, pasinaudojęs Campbell struktūra.

Šiandien ši struktūra veikia kaip lakmuso testas daugeliui Jūsų pamėgtų New York Times bestselerių.
Taigi kaip tai susiję su medicinine praktika?

Herojaus kelionė tapo de fakto pasakojimo sistemos pagrindu, kurį verslas taip pat naudoja bendravimui su savo klientais. Ir tai yra pagrindinė visų penkių siužetų struktūra, kuria išmoksite panaudoti formuluodami pacientų atsiliepimus.

Ką mes vadiname Herojaus kelione?

Herojaus kelionė nėra griežtas taisyklių rinkinys, skirtas sukurti pastovius, homogenizuotus pasakojimus; tai – struktūra, kuri veda herojų (Jūsų atveju, pacientą) jo transformacinėje kelionėje. O vertinant herojaus kelionę istoriškai, tai nėra struktūra, kurią Campbell sukūrė; tai – antikinis įrankis, mūsų genetinės sudėties dalis, perduodama iš vienos kartos į kitą.

Tai taip pat archetipinė gyvenimo istorija: kiekvienas iš mūsų esame dabar savo paties herojaus kelionėje.
Štai kodėl mes visi galime įsijausti į netobulo herojaus pastangas pasiekti savo tikslą per asmenines transformacijas, nugalint pirmiausiai didžiausias baimes ir abejones savimi. Galų gale, heroizmas yra užkrečiamas.
Ir nors herojaus kelionė nėra vienintelis būdas papasakoti istoriją, tačiau dažniausiai pasitaikantis, nepaisant ar autorius tiesiogiai ar netiesiogiai numatė struktūrą.
Taigi prieš pradedant gilintis į kiekvieną iš penkių kertinių istorijos siužetų pasakojant geresnes paciento istorijas, pirmiausiai aptarkime herojaus kelionę iš kurios paimama struktūra, ir sužinokime, kaip pritaikyti jos elementus paciento kelionėje.
Šio straipsnio tikslui pasiekti remsiuosi Christopher Vogler’s interpretacija Campbell kūrinyje Rašytojų Kelionė: Mitinė Struktūra Rašytojui aprašoma herojaus kelione.
Naudojant 12 žingsnių aprašoma universali herojaus arba herojės kelionė (aš naudosiu žodį “herojus” abiems lytims), tuo tarpu Campbell didesnį dėmesį teikia vyrui veikėjui. Vogler taip pat prideda vidinę kelionę, kuri suteikia atspalvio ir aiškumo.
Veiksmas Campbell (1949) Christopher Vogler (2007)

I. Išvykimas 1.Kvietimas leistis į nuotykį
2.Nesutikimas
3.Antgamtiška pagalba
4.Peržengiant slenkstį
5.Banginio Pilvas

1.Įprastas Pasaulis
2. Kvietimas leistis į nuotykį
3. Nesutikimas
4. Susitikimas su Mentoriumi
5.Peržengiant Slenkstį į Nepaprastą Pasaulį

II. Pradžia 6. Bandymų kelias
7. Susitikimas su Deive
8. Moterų vilioklių įvaizdis
9.Išpirka iš tėvo
10. Garbinimas
11. Paskutinė malonė 6. Išbandymai, Bendražygiai ir Priešai
7. Priėjimas prie Giliausio Urvo
8. Sunkus Išbandymas
9. Atpildas

III. Sugrįžimas 12. Atsisakymas sugrįžti
13. Stebuklingas Skrydis
14. Išsigelbėjimas
15.Peržengiant Sugrįžimo Slenkstį
16.Dviejų Pasaulių Šeimininkas
17. Laisvė Gyventi
10. Kelias Atgal
11. Prisikėlimas
12. Grįžimas su Eliksyru

Vidinė and Fizinė Herojaus Kelionė pagal Voglerį
Nors pagal Campbell herojaus kelionė susideda iš fizinės kelionės (t.y.judėjimo žingsnis po žingsnio fiziniame pasaulyje), Vogler pridėjo ir vidinę kelionę: emocinį ir mentalinį virsmą, kuris vyksta kartu su fizine kelione.

Abi kartu, vidinė ir fizinė kelionė, suteikia aiškumo ir glaustumo emocinei ir psichinei herojės būsenai kiekviename kelionės etape:
1. Įprastas Pasaulis: Herojės pasaulis, prieš jai sužinant apie artėjančią problemą, kurią turės išspręsti. Ji nežino, jaučiasi nepatogiai ir suvaržytai pasakojimo pradžioje. Įprastas pasaulis sukuria priešpriešą tarp pradžios ir pabaigos, tarp senosios ir naujosios “aš”.
2. Kvietimas leistis į nuotykį: Įvykis, sužadinantis herojės sąmoningumą ir leidžiantis suprasti, kad laukia pokyčiai.
3. Atsisakymas: Baimė, abejonės, nerimas sulaiko herojų nuo leidimosi į nuotykį, kuris transformuos jo asmenybę.
4. Susitikimas su Mentoriumi: “Išmintingas senas žmogus” (pvz. Fėja Krikštamotė Snieguolei), kuris pamoko, padrąsina herojų, įkvepia pasitikėjimo priimti kvietimą.
5. Peržengiant Slenkstį: Herojė pilnai priima kvietimą ir išsiruošia į atsinaujinimo kelionę.
6. Išbandymai, Bendražygiai ir Priešai: “naujas” pasaulis pilnas kliūčių ir iššūkių (“išbandymų kelias”), išbandančių herojės stiprybę, drąsą bei sugebėjimą greitai atgauti jėjas. Kelionėje sutinka pagalbininkų, siūlančių savo pagalbą. Būtent šie išbandymai duoda pradžią transformacijai/virsmui.
7. Priėjimas prie Giliausio Urvo: Herojė galbūt susidurs su nesėkmėmis siekdama savo tikslo, bet ji ir jos sutikti pagalbininkai prisitaiko prie situacijos ir pasiruošia didžiausioms kliūtims, laikydamosis kitokio požiūrio.
8. Sunkiausias išbandymas, Mirtis ir Atgimimas: Herojė susiduria su mirtimi arba su vis dar didžiausia savo baime, tačiau po šio susidūrimo įvyksta atgimimas.
9. Atpildas: Herojė švenčia savo kelionės sėkmę, tačiau grėsmė dar nėra galutinai pašalinta.
10. Sugrįžimas: Herojė keliauja atgal į savo įprastą gyvenimą, susidurdama su visomis galimomis grėsmėmis savo naujai atrastoje “palaimoje”.
11. Prisikėlimas: Herojė dar kartą patiria išbandymą prieš grįždama namo į savo “normalų” gyvenimą (t.y.kulminacija). Jai pasiseka. Ji patiria dar vieną mirtį ir atgimimą, o konfliktas, kuris egzistavo pasakojimo pradžioje, yra išsprendžiamas.
12. Grįžimas su Eliksyru: Herojė grįžta į savo įprastą gyvenimą fiziškai ir mintyse prisimindama kelionę, bei pasidalina su pasauliu naujai įgyta išmintimi. Transformacijos pabaiga.

Pasitelkiant Voglerio paaiškintą herojaus kelionę, galite pamatyti, kaip, įterpiant tam tikrus epizodus iš paciento asmeninio, transformacinio pasakojimo, galima sukurti pagrindą įspūdingam pasakojimui – paciento kelionei.

Herojaus kelionė > Paciento kelionė

5. Peržengiant Slenkstį. Įsipareigojimas keistis
6. Išbandymai, Pagalbininkai ir Priešai. Eksperimentavimas esant naujoms sąlygoms
7. Priėjimas prie Giliausio Urvo. Pasiruošimas didžiausiam pokyčiui
8. Sunkus Išbandymas, Mirtis ir Atgimimas. Išbandant didelį pasikeitimą (gyvenimo arba mirties jautimas)
9. Atpildas (Pasinaudojant Kardu). Išbandymo pasėkmės; naujo gyvenimo priėmimas
10. Kelias Atgal. Naujas iššūkis ir atsidavimas
11. Prisikėlimas. Paskutiniai išbandymai; paskutinės minutės pavojai
12. Sugrįžimas su Eliksyru. Problemos įvaldymas

Pritaikant Campbell ir Voglerio aprašomą herojaus kelionę, paciento kelionė atrodo štai taip:

Paciento kelionė
• Išorinė Kelionė
• Vidinė Kelionė
• Gydytojo ir personalo Vaidmuo (mentoriai ir pagalbininkai)
• ° Kelionės stadijos/etapai
1. Gyvenimas prieš kylant Sveikatos Problemai: pacientės pasaulis prieš diagnozę, gydymą, nelaimingą atsitikimą, sveikatos būklė arba sveikesnio gyvenimo siekimas. Ji jaučiasi nieko nežinanti, suvaržyta ir sunerimusi, bei yra įtraukiama į naują dalyką/kryptį. Ribotas supratimas apie sveikatos problemą.
2. Kvietimas Susigrąžinti Sveikatą: kai atsitinka kažkas, kas sužadina paciento sąmoningumą; ji suvokia, kad geresnės psichinės, emocinės ar fizinės sveikatos paieškos yra priešaky. Padidėjęs supratimas apie sveikatos problemą.
3. Atsisakymas Kreiptis Medicininės Pagalbos: baimė, abejonės, nerimas sulaiko pacientę nuo pasveikimo arba pasikeitimo, ar realybės priėmimo. Baimė; priešinimasis nueiti pas gydytoją arba priimti realybę.
4. Susitikimas su Daktaru: daktaras ir personalas visada atlieka „senojo išminčiaus: vaidmenį, kuris padrąsina ir padeda pacientui kelionės metu. Baimės įveikimas (diagnozė)
5. Diagnozės Skyrimas: pacientė pirmąkart įsipareigoja pasveikti ir noriai pradeda kelionę į geresnę sveikatą. Įsipareigojimas atgauti sveikatą
6. Gydymas ir Pasveikimas: „Naujas“ pasaulis pateikia kliūčių ir iššūkių, išbando pacientės stiprybę ir drąsą. Kelionėje į pasveikimą ji sutinka pagalbininkų (šeima, draugai, gydytojai ir medicinos darbuotojai), kurie siūlo savo pagalbą ir konsultaciją. Įvairių gydymo galimybių ir terapijų išbandymas
7. Didžiojo Išbandymo Metodas: pacientė gali susidurti su nesekmėmis gydantis, tačiau ji ir jos gydytojai (naujai surasti pagalbininkai), nuteikia ir paruošia ją didžiausiai galimai, su sveikata susijusiai, kliūčiai. Nesėkmės; Pasiruošimas įveikti sveikatos problemą.
8. Didžiausias Sveikatos Išbandymas: pacientė susiduria su mirtimi arba savo didžiausia baime, tačiau po šios akistatos ateina atgimimas: ji įveikia sveikatos problemas. Chirurgija, operacija, terapija, alternatyvūs metodai
9. Atpildas: Pacientė švenčia savo medicininės kelionės sėkmę, tačiau grėsmė nėra visiškai išnykusi. Apdovanojimas (Atpildas sveikata). Gydymo sėkmė; pagerėjusios sveikatos pripažinimas
10. Kelias Atgal: Pacientė grįžta į savo įprastą gyvenimą ir yra pasiruošusi susidurti su kitomis galimomis grėsmėmis jos naujajai sveikatai ir pasitikėjimui. Naujas iššūkis ir atsidavimas sveikai gyvensenai
11. Prisikėlimas: pacientė susiduria su paskutiniu išbandymu prieš grįždama į kasdienį „normalų“ gyvenimą (t.y.kulminacija). Pvz.bariatrinė pacientė gali susidurti su pagunda ir gyvenimo būdu, kuris prives prie nutukimo prieš operaciją; nosies formos korekcijos pacientė gali susidurti su savo vidiniais demonais (savigarba; pasitikėjimu) ir/arba patyčiomis juokiantis iš jos nosies; vėžiu serganti pacientė gali susidurti su atleidimo iš darbo problemomis. Nesvarbu, koks susidūrimas, pacientė nugali „tamsiąsias jėgas“. Šį kartą ginčas, kuris lydėjo ją kelionėje, buvo išspręstas. Paskutinis išbandymas prieš pasveikimą; paskutinės minutės išbandymas
12. Grįžimas su Sveiku Požiūriu: pacientė grįžta į savo įprastą gyvenimą fiziškai ir mintimis prisimindama kelionę, dalinasi su pasauliu savo naujai atrastu pasitikėjimu, sveika mąstysena ir išmintimi. Jos transformacija baigta; ji įvaldė savo sveikatą. Gera sveikata
Matote, ką aš ten padariau?
Pagrindiniai Voglerio vidinės ir išorinės kelionės etapai išliko tokie patys, bet aš pridėjau kontekstą (problemą ir sprendimą) suteikiant gyvumo ir įdomumo. (Vėliau pakalbėsime daugiau apie kontekstą ir herojaus kelionę).
Iš tikrųjų galite pritaikyti herojaus kelionę prie bet kokios „kliento kelionės“, bet kokioje pramonės šakoje, darydami tą patį dalyką.

Įspėjimas!

• Gydytojo ir personalo (mentorių ir pagalbininkų) vaidmuo

Nedarykite savęs šou žvaigžde. Jūsų pacientas visada yra herojus.
Tai Jūsų darbas atlikti mentoriaus, senojo išminčiaus, padėjėjo, draugo, mago ir bendražygio vaidmenis: Jūs teikiate paramą, padrąsinate kelionėje, suteikiate pasitikėjimo nugalėti baimes, aprūpinate priemonėmis, kurios reikalingos saugiam ėjimui kelionėje (t.y.gydymo metu) bei esate kaip pokyčių katalizatorius.
Bet niekada nepamirškite: Jūsų pacientas visada nugali drakoną.

Praktiniai pavyzdžiai

Priklausomai nuo Jūsų medicininės specialybės, procedūros ar gydymo rūšis, kurios reikia pacientui, ar paciento norimo rezultato (t.y.sveikatos ar pasitikėjimo), kiekviena individuali paciento kelionė atrodys kitaip. Kontekstas (problema ir jos sprendimas) gali keistis, tačiau pagrindiniai kelionės etapai išliks tokie patys.
Apžvelkime keletą medicininių pavyzdžių, kurie padės geriau suprasti (p.s. neliečiau Voglerio išorinės kelionės, todėl galite matyti, kaip kiekviena kelionė pereina tuos pačius etapus, nesvarbu, koks kontekstas):
1). Vėžio Gydymas Paciento Kelionėje

Vėžio Gydymas
1. Įprastas Pasaulis. Gyvenimas prieš vėžį
2. Kvietimas leistis į Nuotykį. Padidėjęs suvokimas, kad kažkas negerai.
3. Nesutikimas. Nenoras kreiptis į gydytoją (baimė išgirsti tiesą)
4. Susutikimas su Mentoriumi. Kreipimasis į gydytoją (diagnozė ir baimės nugalėjimas)
5. Peržengiant Slenkstį. Pasiryžimas įveikti vėžį
6. Išbandymai, Pagalbininkai ir Priešai. Chemoterapija ir naujas gyvenimo būdas (gydymas)
7. Priėjimas prie Giliausio Urvo. Chemoterapija neveikia kaip planuota
8. Sunkus Išbandymas, Mirtis ir Atgimimas. Gydytojas gydo pacientą radiacija kaip paskutinę išeitį
9. Atpildas (Pasinaudojant Kardu). Sėkmė: Vėžys atsitraukia
10. Kelias Atgal (Naujas Iššūkis). Atsidavimas geresnei sveikatai ir gyvenimas po vėžio
11. Prisikėlimas (Paskutinės Grėsmės). Paskutinis tyrimas pažiūrint, ar vėžys tikrai atsitraukė
12. Grįžimas su Eliksyru. Gera sveikata

2). Bariatrinė Operacija Paciento Kelionėje

Bariatrinė Operacija
1. Įprastas Pasaulis. Nenoras numesti svorio
2. Kvietimas leistis į Nuotykį. Padidėjęs suvokimas, kad reikia keistis (pvz.sunerimstama dėl sveikatos)
3. Nesutikimas. Nenoras užsibrėžti tikslą svorio metimui (baimė keistis)
4. Susutikimas su Mentoriumi. Kreipimasis į gydytoją ir chirurgą (baimės nugalėjimas)
5. Peržengiant Slenkstį. Pasiryžimas numesti svorio
6. Išbandymai, Pagalbininkai ir Priešai. Pirmiausiai neinvazinių būdų išbandymas svorio metimui
7. Priėjimas prie Giliausio Urvo. Naujas būdas: Pasiruošimas bariatrinei operacijai
8. Sunkus Išbandymas, Mirtis ir Atgimimas. Bariatrinė operacija
9. Atpildas (Pasinaudojant Kardu). Atpildo gavimas: svorio numetimas
10. Kelias Atgal (Naujas Iššūkis). Paciento atsidavimas gyventi sveikai (po operacijos)
11. Prisikėlimas (Paskutinės Grėsmės). Pacientas susiduria su ankstesnėmis pagundomis
12. Grįžimas su Eliksyru. Įveikia pagundą ir gyvena sveikai
3). Nosies Formos Keitimas Paciento Kelionėje

Plastinė Nosies Operacija
1. Įprastas Pasaulis. Ribotas suvokimas, kad nepasitikėjimas savimi susijęs su nosimi
2. Kvietimas leistis į Nuotykį. Padidėjęs suvokimas, kad nepasitikėjimas savimi susijęs su nosimi, ir kad reikia keistis
3. Nesutikimas (Baimė Keistis). Nenoras susitikti su chirurgu (operacijos baimė)
4. Susutikimas su Mentoriumi. Konsultacija su chirurgu (baimės nugalėjimas)
5. Peržengiant Slenkstį. Pasiryžimas nosies formos korekcijai
6. Išbandymai, Pagalbininkai ir Priešai. Palaikymas ir nepritarimas sprendimui
7. Priėjimas prie Giliausio Urvo. Pasiruošimas nosies plastinei operacijai
8. Sunkus Išbandymas, Mirtis ir Atgimimas. Nosies plastinė operacija
9. Atpildas (Pasinaudojant Kardu). Atpildo gavimas: nauja nosis
10. Kelias Atgal (Naujas Iššūkis). Po operacijos: laimės ir savigarba
11. Prisikėlimas (Paskutinės Grėsmės). Padidėjęs paciento pasitikėjimas; žemos savivertės įveikimas
12. Grįžimas su Eliksyru. Įgauna savigarbos

Matote, kaip galite panaudoti herojaus kelionę aprašant paciento kelionę? (Nors pripažinsiu, kad kai kurios pacientų patirtys veikia geriau nei kitos). Tai yra todėl, kad herojaus kelionė yra visų transformacinių pasakojimų struktūros ašis ir “nuo ligos iki sveikatos” yra pasakojimo apie transformaciją pagrindas.
Šis pratimas padės Jums aprašyti pasakojimą, kurį galėsite panaudoti motyvuojant būsimus pacientus. Ir tai taip pat leis labiau suprasti paciento asmeninę kančią, kurią jis/ji patiria medicininės kelionės metu (pvz.rinkos tyrimas 101). Tačiau naudojantis Campbell ar Voglerio tikslia herojaus kelionės struktūra, rengiant kiekvieną paciento pasakojimą gali būti pernelyg nelankstus procesas.
Jums reikia daugiau lankstumo. Jūsų pasakojimams reikia daugiau prasmės. O Jūsų pacientų patirtys yra per daug skirtingos; jų pasakojimai taip pat tokie turėtų būti.
Laimei, galima įvairiai sudėlioti herojaus kelionę.

Iš tikrųjų yra penki labiausiai paplitę transformacinių pasakojimų siužetai ir pamokymai, kuriuose pritaikoma struktūra iš 12-os herojaus kelionės etapų:
1. Ieškojimas
2. Pabaisos Įveikimas
3. Kelionė ir Sugrįžimas
4. Iš Skurdžiaus į Turtuolį
5. Atgimimas
Kiekvienas iš šių penkių siužetų buvo paimtas iš herojaus kelionės. Dar svarbiau, kiekvienas siužetas yra kaip laivas – Trojos arklys, kuris su savimi neša unikalią žinutę ir gyvenimo pamoką, galinčią Jūsų pacientų pasakojimams suteikti gilumo ir empatijos.
5 Pasakojimų Siužetai sukuriant Pacientų Atsiliepimus, kuriems negalima atsispirti
Šiame skyriuje sujungsime viską į vieną: herojaus kelionės struktūrą, paciento kelionę ir penkis pagrindinius pasakojimo siužetus, kuriuos naudosite papildant prasme ir pamokymais paciento atsiliepimus, ir tokiu būdu nuo potencialaus kliento pereisime prie to, kuris įtikės.
Bet, visų pirma, pakalbėkime apie visų šių penkių siužetų kilmę:
Kur Campbell ir Vogleris sustojo pasiūlydamas šabloną plačiai transformacinių pasakojimų kategorijai, Christopher Booker, anglų žurnalistas ir autorius, savo knygoje “Septyni Pagrindiniai Siužetai: Kodėl Mes Pasakojame Istorijas” pateikė šabloną su reikšme (aš naudoju tik penkis siužetus, nes Tragedija ir Komedija netinka geriems atsiliepimams).
Jungo įtakotoje madoje ir pridėjus žinias iš Campbell herojaus kelionės, Booker mėgino sukurti daugiau nei vien šabloną; jis siekė suskirstyti skirtingas herojaus kelionės kombinacijas pagal universalias žinutes ir pamokas, kuriomis vadovaujamasi.
Tai yra tobula, nes be pamokymų ir prasmės Jūsų pacientų atsiliepimai – nesvarbu, kokie herojiški jie bebūtų – nesugebės sukurti emocinio tilto tarp Jūsų potencialių klientų ir pajamų.
Kaip jau minėta, penki herojaus kelionės siužetai ir pamokymai, kuriuos aptarsime yra: Ieškojimas, Pabaisos Nugalėjimas, Kelionė ir Sugrįžimas, Nuo Skurdžiaus į Turtuolius ir Atgimimas.
Kiekviename siužete pateiksiu:
• Kilmė: trumpa siužeto apžvalga
• Žinomi pavyzdžiai: siužetas, kurį galbūt žinote
• Moralas: pagrindinė žinutė ir gyvenimo pamoka
• Pagrindinės charakteristikos: nustatyti svarbius siužeto dalykus
• Raktiniai žodžiai: siužetui būdingi žodžiai (kad padėtų pasirinkti tinkamą siužetą)
• Pacientų pavyzdžiai: siužetas praktikoje (kartu su tikrais pavyzdžiais)
• Pasisiunčiamas klausimynas: 12-15 interviu klausimų, kuriant video arba rašytinius pacientų atsiliepimus, kurie remiasi siužetu.

Galiausia, visi geriausi pacientų atsiliepimai turėtų atsakyti į šiuos klausimus:

1. Kokia buvo problema, dėl kurios kreipėtės pas mus?
2. Kokias kliūtis teko įveikti prieš pirkimą?
3. Kokį rezultatą gavote iš mūsų paslaugų?
4. Kas Jums labiausiai patiko?
5. Kodėl rekomenduotumėte mūsų paslaugas kitiems?

Taigi paruošiau kiekvienam siužetui interviu klausimus taip, kad jie atsakytų į šiuos klausimus ir sukurtų pasakojimą apie herojų, mentorių ir gyvenimo pamoką.
Be to, kaip ir herojaus kelionė, šis klausimynas yra kaip orientyras, bet ne griežti rėmai. Jūs galite ir turėtumėte paklausti papildomų klausimų ir visuomet naudotis savo instinktais: kai žinosit, tai žinosit.