Įžymus ar kvalifikuotas? Kas svarbiau?

Daugumai klientų svarbiau saugus sprendimas, nei tobulas. Todėl esminis kriterijus renkantis paslaugas – ar specialisto vardas yra plačiai žinomas.

Prieš keletą metų siekdami nustatyti, kokie kriterijai lemia pacientų pasirinkimą, užsakėme rinkos tyrimą, kurio rezultatai pateikti žemiau esančioje lentelėje.

lentele

Tyrimas parodė, kad kvalifikacija yra esminis faktorius pasirenkant gydytoją.

Ar išties yra taip? Kelioliką metų teko dirbti Kauno Technologijos Universitete. Geriausi specialistai dažniausiai būdavo žinomi siauram specialistų ratui. Visuomenės akyse geriausiais specialistais buvo laikomi visai kiti žmonės. Dažniausiai tai nevengiantis viešumos, puikiai bendraujantys, tačiau nepasižymintys aukščiausiu intelektu ar kvalifikacija specialistai.

Ta pati galime pasakyti apie gydytojus. Malonus gydytojo bendravimas siejamas su jo inteligencija ir kvalifikacija. Žinoma, gydytojo kvalifikacija turi būti pakankama, t.y. atitikti tos šakos statistinį vidurkį, tačiau nebūtinai aukščiausia.

Kodėl aš nemačiau Jūsų reklamos? - gan piktai užsipuolė viena klientė draugus, 
atliekačius NGR sveikatinimo seansus. Paaiškėjo, kad ji išmėgino daug būdų 
padėti savo autistui vaikui ir nusivylė. Ji atėjo dar kartą pamėginti, 
tačiau labai abejoja. Jos agresija pirmojo susitikimo metu buvo iššaukta 
nepasitikėjimo savo sprendimu. Taip ji prašė išsklaidyti jos abejones. 
Ačiū Dievui, po pirmųjų seansų ji nusiramino, nes pozityvūs pokyčiai 
tapo akivaizdūs.

Žinomas specialisto vardas yra saugaus pasirinkimo garantija klientui.

Pavyzdžiui, kuris pilotas, fizikas ar naras geriausias gali nuspręsti tik tos šakos atstovas, turintis atitinkamas specialiasias žinias. (Išimtis – sportas. Dauguma lietuvių įsitikinę, kad puikiai išmano krepšinį ir kitas sporto šakas).

Tenka padaryti išvadą, kad klientų akyse “žinomas specialistas” ir “kvalifikuotas specialistas” yra sinonimai. Kyla klausimas, į ką komercinių požiūriu įmonei ar specialistui verta daugiau investuoti – į kvalifikaciją ar žinomumą.

Žinonumą pasiekti, mano nuomone, žymiai lengviau nei tapti mokslo korifėjumi ar meno virtuozu. Juolab, kad vien pastangų nepakanka, reikalingas talentas. Kokį patarimą galima būtų duoti specialistams, kurių kvalifikaciją žymiai viršija šakos vidurkį?

Jie galėtų nukreipti savo pastangas į nišines sritis, kuriose kiti nėra pajėgūs konkuruoti, (žydrųjų vandenų strategija) arba komercializuoti savo žinias ir patirtį, vedant mokymus ar seminarus kitiems specialistams.